سرخط خبرها
خانه / ﺧﻮﺍﺹ گیاهان ﺩﺍﺭﻭﻳﻲ / گرد نخل (گرد لقاح)

گرد نخل (گرد لقاح)

گرد نخل گرد لقاح

خواص موجود در نخل و اجزا آن به حدی می باشد که همواره از خرما، هسته،گرده، ریشه آن برای برطرف نمودن و بهبود وضعیت بدن از آنها بهره می برند.
گرده درخت نخل که در محیط مناطق خرماخیز با نام تاره از آن یاد می کنند یکی از محصولات حاصل شده از درخت نخل می باشد که بسیار لذیذ و خشمزه می باشد
رنگ این محصول سفید می باشد که برای آغاز فعالیت شکل گیری خرما ایجاد شده است برای درک بهتر می توان آن را همانند شکوفه های دیگر درختان نام برد.
معمولا درخت نخل به دلیل دو پایه بودن این تار ها از هم جدا هستند و  نیاز هست برای بارور شدن درخت تار نر و ماده را درکنتر هم قرار داد تا انتظار یک میوه خشمزه از درخت نخل را داشت. 

بنا به تحقیقات انجام شده، گرده نخل نر، در افزایش قوای جنسی و اسپرم سازی آقایان تاثیر فوق العاده ای دارد.گرده گل نخل نر به عنوان پودر نرم کننده پوست صورت و دست به کار می رود.همچنین در درمان شب ادراری کاربرد دارد.

گرده برای درمان ناتوانی های جنسی

در ادبیات عوام گرده به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و اسید های آمینه مشهور بوده است که در بدن انسان تاثیر شگفت آوری به خصوص بر تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مردان دارد.  اعراب در زمانهای قدیم برای درمان ناتوانی جنسی از گرده خرما استفاده می کردند .

امروزه کشف هورمون های گونادو تروپین در گرده خرما ؛ استفاده آن را درمان در عقیمی توسط اعراب بدوی تائید می کند همچنین وجود هورمون های محرک جنسی در گرده ثابت شده است .

گرد نخل گرد لقاح

گرده برای درمان بیماری های عصبی

ضعف اعصاب وضعیتی است که  بر اثر ضعف عمومی بدن به وجود می آید و عصبی بودن اغلب با  کم خونی همراه است  . افسردگی نیز ناشی ازضعف عمومی بدن  است .

گرده در درمان تعدادی از بیماری سیستم عصبی موثر می باشد . افرادی که به مدت یک هفته  از گرده استفاده کرده اند عصبی نشده فعالتر و به زندگی خوشبین تر شده اند به طوریکه این اشخاص علاقه زیادی به کار  یافته و حالت افسردگی آنان از بین رفته است .

گرده برای درمان بیماران دیابتی

پزشکان گرده را در درمان علائم دیابت موثر تشخیص داده اند  بر اساس نتایج حاصله از تحقیقات دکتر گاموسگا در یک مرکز تحقیقاتی در لهستان ؛ مصرف روزانه ۲۳ گرم گرده به مدت ۲ هفته میزان قند ادرار را ۸/۴۱ ٪ در لیتر کاهش داده است 

همچنین به نظر می رسد گرده در بعضی مراحل در  بیماری قندو بهبود آن اثر مثبت داشته باشد .

گرده برای درمان بیماری های عصبی

ضعف اعصاب وضعیتی است که  بر اثر ضعف عمومی بدن به وجود می آید و عصبی بودن اغلب با  کم خونی همراه است   افسردگی نیز ناشی ازضعف عمومی  است  گرده در درمان تعدادی از بیماری سیستم عصبی موثر می باشد.

افرادی که به مدت یک هفته  از گرده استفاده کرده اند عصبی نشده فعالتر و به زندگی خوشبین تر شده اند به طوریکه این اشخاص علاقه زیادی به کار  یافته و حالت افسردگی آنان از بین رفته است .

گرد نخل گرد لقاح

خواص آنتی بیو تیکی گرده

نتایج تحقیقات چاوین و لنو ماند  نشان داد که گرده دارای آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین بوده و قادر به جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم ها یی نظیر سالمونلا است 

همچنین تحقیقات نشان داده است که وقتی موش ها به مدت ۳ ماه با  رزیم غذایی محتوی گرده تغذیه شدند ، فضولات  آن ها فاقد میکروب ( داری هاگ های غیر فعال باکتری بوده است ) و با توجه به نتایج این آزمایشات به نظر می رسد که گرده گل دارای مواد آنتی بیوتیکی فعال می باشد .

خرید گرد نخل اعلا به صورت ارسال با پست به سراسر کشور با قیمت ۲۵ گرم ۲۰ هزار تومان

جهت خرید بر روی عکس زیر کلیک کنید

ناموجود

 

درباره ی عطاری شفا

مطلب پیشنهادی

تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شایع‌ترین اختلالات غدد درون‌ریز در زنان و شایع‌ترین علت نازایی …

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *