آخرین خبرها
خانه / درمان های گیاهی / درمان قاعدگی نامنظم

درمان قاعدگی نامنظم

بودنش با درد و افسردگی همراه است و نبودنش با کلافگی و بی‌حوصلگی! همین است که اغلب خانم‌ها وقتی قاعدگی سراغ‌شان می‌آید دل‌شان می‌خواهد از همه فاصله بگیرند و وقتی هم به هر دلیلی قاعده نمی‌شوند با زمین و زمان در می‌‌افتند.

قاعدگی نامنظم به سیکل قاعدگی گفته میشود که در آن،مدت زمان بین قاعدگی های متوالی اختلاف زیادی با یکدیگر دارند،شایعترین سنین وقوع، درست بعد از بلوغ و درست بعد از یائسگی است.

قاعدگی در هنگام بلوغ آغاز میشود و تا هنگام یائسگی ادامه می یابد به طور متوسط سیکل قاعدگی ۲۸ روز می باشد ولی میتواند در افراد مختلف از ۲۴ روز تا ۳۵ روز نیز باشد پس از بلوغ،در اغلب خانمها یک سیکل قاعدگی منظم با طول زمان نسبتا ثابت بین دو قاعدگی رخ میدهد ولی در برخی از خانمها،قاعدگی بی نظم باقی می ماند خونریزی در دوران پریود بطور طبیعی بین ۳ تا ۷ روز (به طور میانگین ۵ روز) طول میکشد.

علل بی نظمی قاعدگی (پریود) چیست؟

اختلاف و تغییر در طول سیکل قاعدگی معمولا نتیجه یک عدم تعادل هورمونی موقتی است تغییرات مقادیر هورمونی در طی بلوغ موجب میگردد که پریودها در ماههای اولیه بی نظم باشند تغییرات زیاد در الگوی خونریزی طبیعی خانم ها در چند ماه اول پس از زایمان و همچنین با نزدیک شدن به دوران یائسگی شایع است.

در سایر مواقع عدم تعادل هورمونی ممکن است بعلت عواملی چون استرس،افسردگی و بیماریهای شدید طولانی مدت ایجاد شود ورزشهای سنگین و از دست دادن شدید وزن از دیگر دلایل ایجاد اختلالات هورمونی است که میتوانند سبب بروز قاعدگی نامنظم شوند.

گاهی اوقات دلیل نامنظم شدن پریود،وجود بیماریهای تخمدان و رحم است برای مثال سندرم تخمدان پلی کیستیک که موجب عدم تعادل هورمونهای جنسی میشود و یا آندومتریوز که در این بیماری تکه ای از بافت رحم جابجا شده و به عضو دیگری در لگن می چسبد،میتوانند علت وقوع قاعدگی نامنظم باشند.

در برخی موارد که فرد نسبت به حاملگی بی اطلاع است،خونریزیهای نامنظمی ایجاد میشود که میتوان به آسانی به عنوان یک قاعدگی اشتباه تلقی شود بروز یک قاعدگی تاخیری و شدید میتواند ناشی از یک سقط جنین باشد.

اگر شما یک قاعدگی تاخیری که با دردهای شدید شکمی همراه است دارید،باید در جستجوی فوری توجهات طبی باشید زیرا این امر ممکن است ناشی از یک حاملگی خارج از رحم باشددر بعضی موارد، علت بی نظمی قاعدگی ناشناخته است.

تا اتفاقی نیافتاده به فکر درمان خود باشید…

درمان قاعدگی نامنظم با استفاده از گیاهان دارویی:

۱-استفاده از پودر بی نظمی و درد عادت ماهیانه (این پودر متشکل از چند نوع ترکیب گیاهی موثر در تنظیم عادت ماهیانه می باشداز خواص دیگر این پودر می توان به کاهش درد پریود اشاره کرد) طرز استفاده بر بروی جلد نوشته شده است

177_پودر-بی-نظمی

۲-استفاده از پودر گلستاگز : این جوشنده علاوه بر تنظیم عادت برای تقویت تخمدان ها نیز مفید می باشد

34

۳- استفاده از کپسول گیاهی یاسمن (دارای مجوز ساخت از وزارت بهداشت به شماره س-ت۸۹-۰۱۰۲) این کپسول باز کننده و تنظیم کننده عادت ماهانه می باشد

باتوجه به عدم قبول اداره پست برای این نوع مرسولات امکان فروش اینترنتی این محصول وجود ندارد

درباره‌ی عطاری شفا

همچنین ببینید

قیمت و نحوه تشخیص خرنوب اصل

قیمت خرنوب

قیمت خرنوب  گیاه خرنوب (به انگلیسی : Carob Tree) نام یک گونه گیاه دارویی از …

یک نظر

  1. به بقیه هم پیشنهاد میکنم این سایت رو دنبال کنن

      (Quote)  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *