آخرین خبرها
خانه / درمان های گیاهی / درمان شب ادراری

درمان شب ادراری

درمان شب ادراری

شب ادراری درمان دارد…

 شب ادراری یعنی فرد موقعی که در خواب است بی اختیاری پیدا کرده و بستر خود را خیس کند و دفع ادرار در شب از کنترل فرد خارج شود که این مسئله باعث اختلال در کیفیت زندگی فرد شده و چه بسا فردی که مبتلا به شب ادراری است به علت خجالت و ترس از خیس کردن رختخواب از مسافرت و مهمانی و خوابیدن در جاهایی غیر از خانه خود ترس و واهمه دارد.

شب ادراری تا سه سالگی در بچه ها کاملا طبیعی است و نیاز به بررسی ندارد. ۱۵ درصد بچه ها تا سه سالگی شب ادراری دارند که ممکن است یک بار در تمام شب یا در طول هفته اتفاق بیافتد. علت آن این است که تا سه سالگی مغز تکامل پیدا نکرده و کنترل کامل بر خروج ادرار ندارد و بعد از سه سالگی شب ادراری خودبخود خوب می شود و ۹۹ درصد موارد تا سن ۱۵ سالگی به خودی خود بهبود پیدا می کنند و اگر برطرف نشد باید تحت بررسی قرار بگیرد.

عوامل داخلی متعددی در شب ادراری دخیل هستند که عبارتند از:

۱) عامل ارث:شب ادراری اغلب در بچه هایی دیده می شود که پدر و مادر آنها نیز در بچگی مبتلا به شب ادراری بوده اند.

۲) عمق خواب: بعضی ها خواب عمیق دارند و به علت خواب عمیق متوجه پر شدن مثانه نمی شوند.

۳) اختلالات مثانه ای که شایع ترین آنها مثانه بیش فعال می باشد، این افراد کسانی هستند که مبتلا به تکرر ادراری مزمن می باشند و با مصرف یک استکان آب و یا چای مرتب به دستشویی می روند و از مشخصه دیگر مثانه بیش فعال این است که فرد به صورت ناگهانی و اورژانسی احساس دستشویی پیدا می کند و اگر بلافاصله خود را به دستشویی نرساند مبتلا به بی اختیاری ادرار می گردد.

در مثانه بیش فعال انقباض ها و پرش ها و لرزش های مثانه ای وجود دارد و باعث می شود که علیرغم تکرر ادرار پس از دستشویی فرد احساس می کند که مثانه اش کاملا تخلیه نشده است و به علت دستشویی رفتن های مکرر، مثانه هیچ وقت کاملا پر نمی شود و این امر باعث می شود که مثانه با گذر زمان کوچک شود و باعث تشدید تکرر ادراری می گردد این افراد کسانی هستند که پس از پنج سالگی و تا سن بزرگسالی شب ادراری دارند.

 درمان شب ادراری

۴) یکی از علل دیگر شب ادراری اختلالات عملکردی مثانه است. در کسانی که مثانه عصبی دارند و یا دریچه اسفنکتر مثانه مختل است مبتلا به بی اختیاری روزانه و شبانه هستند.

 

۵) از عوامل دیگر، اختلالات روانی است که اغلب باعث شب ادراری می شود.

 اما نکته ی مهم و قابل توجه جدّی:

حالت ترس و هراسی است که عمدتا به علت بگو مگوی والدین و بزرگتران رخ میدهد و بچه احساس نا امنی شدید میکند و از شدت ترس و اضطراب ممکن است حتی در حالت بیداری هم دچار دفع غیر ارادی ادرار گردد.که امری فطری است و بدن در حالت احساس ترس شدید، تلاش دارد سریعا مواد زائد و فضولاترا از خودش براند مثل اینکه برای شما سفری غیر منتظره و فوری پیش آید که سریعا خانه را پاکسازی و سطل اشغالرا بیرون میگذاریدو… والدین متوجه گردند که با بروز اختلافات خودشان فضای ذهنی بچه را به شدت متشنج میگردانند؛ درست مانند اینکه سقف و کف اتاق شما دچار لرزش شدید گردد… آیا احساس آرامش خواهید داشت؟!

توصیه ها در درمان شب ادراری :

۱-دربچه ها،پرهیزجدی ازترس وخجالت واضطراب وماتم(آرامش محیط خانواده وپرهیزوالدین وبزرگتران ازجدال خانوادگی،بسیار مؤثراست)ونبایدموضوع رابه رخ بچه هابکشیم.
۲-پرهیز از سرما و رطوبت و (گرمنگه داشتن کلیهها و پاها، مؤثّر است)درفصل سرما، لباس زیر، پشمی (گرم)باشد.
۳-پرهیز از چای پررنگ؛ و مصرف سایر مدرات در شبانگاه مگردر مقدارخیلی کم.
۴-تست قندخون،درصورت تکرّرادرارلازم است ودرصورت داشتن قندخون،ماابتداروشهای درمان طبیعی راپیشنهادمیکنیم،بلکه وابستگی به،انسولین پیش،نیایدامادرضرورت،حفظ جان بچه،این وابستگی راتوجیه،مینماید.
۵-ورم والتهاب،لوزه هاوتنفّس سخت بچه هاوقت خواب،وهمچنین سرفه وعطسه ی زیادممکن است،مثانه رابه حالت،دفع غیرعادی ادرار،وادار کند.

درمان اینها همزمان لازم است.

جهت سهولت شمابازدیدکنندگان عزیزخریداینترنتی وتحویل هزینه به مامورپست دردرب منزل نیزمهیاشده است

درمان قطعی شب ادراری :

محتویات نسخه :

۱-عرق دارچین : بعد ازغذا ۱-۲ قاشق غذا خوری داخل یک استکان اب ریخته و مصرف شود

۲-روغن سیاه دانه : شب قبل از خواب به کمر مالیده شودو سپس کمرباپارچه تمیزبسته شود

۳-عرق نه گیاه : نیم ساعت قبل از غذا یک قاشق با یک استکان اب میل شود

۴-پودر تقویت کمر : روزی دو بار ۱ قاشق مربا خوری با ماست شیرین یا آب انجیر میل شود.

 

جهت خرید اینترنتی نسخه درمان شب ادراری با قیمت ۴۵۰۰۰تومان بر روی عکس زیر کلیک کنیدو پس از تحویل کالا دردرب منزل هزینه ان را به مامور پست بپردازید

یک بار برای همیشه از شر خیس کردن جا و شستشو رختخواب هر روز خلاص شوید!

buy2

 

 

درباره‌ی عطاری شفا

همچنین ببینید

قیمت و نحوه تشخیص خرنوب اصل

قیمت خرنوب

قیمت خرنوب  گیاه خرنوب (به انگلیسی : Carob Tree) نام یک گونه گیاه دارویی از …

یک نظر

  1. ۱noskhe daroye shab edrariye kodakan

      (Quote)  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *