آخرین خبرها

اداب خواب

اداب خواب :

همانطور که خوردن آدابی دارد که اگر رعایت نشود بیماری بوجود می آید ، خواب هم آدابی دارد که اگر رعایت نشود آن هم مشکل آفرین خواهد بود
مزاج شب و روز اینگونه می باشد از ساعت ۱۲ شب مزاج بلغم شروع می شود و در نیمه های شب به اوج خود می رسد ک در این موقع از شب بیداری بسیار پرفایده است وبه خاطر این است که می گویند نماز شب برای بدن مفید است و چهره را نورانی می کند چون در اوج سردی با گرمای عبادت بدن هم گرم می شود و بلغم شب تا نزدیکی صبح ادامه دارد.

مزاج دم از موقع اذان شروع می شود و تا ساعت ۱۰ صبح ادامه پیدا می کند که اگر در این موقع زیا بخوابیم خون غلیظ می شود و کسل بودن را به همراه دارد – بدن در این موقع بیشترین انرژی را دارد که باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.
از ساعت ۱۰ مزاج صفرا شروع می شود و در ظهر به اوج می رسد و بخاطر این است که می گویند خواب قیلوله که قبل از نماز ظهر است بسیار فایده دارد زیرا بدن در اوج گرما با خوابیدن اندک متعادل می شود. مزاج صفرا تا عصر ادامه دارد – عصر مزاج سودا شروع می شود و موقع اذان مغرب به اوج خود می رسد و به خاطر این است که می گویند خواب در موقع تاریک شدن هوا بسیار ضرر دارد مخصوصا برای کسانی که مشکل افسردگی دارند – مزاج سودا تا ۱۲ شب ادامه دارد .

اگر ما براساس مزاج شب و روز خاب خود را تنظیم کنیم بسیار پرفایده و باعث سلامتی بدن است

انواع خواب :

۱) خواب غفلت = خوابیدن در مجلس پند و یادآوری
۲) خواب قیلوله = خواب قبل از ظهر که مستحب است – این خواب دفع کننده کسالت هضم کننده غذا و موجب تقویت حافظه است .
۳) خواب عیلوله = خواب بین طلوعین از فجر ( اذان صبح ) تا طلوع آفتاب که مذموم و بد می باشد این خواب موجب فقر و باعث زشت و زرد شدن صورت می شود .
۴) خواب بدبختی = خوابیدن در وقت نماز است .
۵) خواب حملوله= خواب وقت نماز ظهر و عصر است – حملوله گویند چون نماز اول وقت به تاخیر می افتد.
۶) خواب رخصت = خواب بعد از نماز عشا را می گویند که موجب افزایش انرژی و برکت و روزی می شود – هریک ساعت خوابیدن بعد از نماز عشاء تا نیمه شب برابر است با ۳ ساعت خواب نیم شب تا اذان ظهر .
۷) خواب میلوله= خواب بعد از طلوع آفتاب است که کسالت آور و باعث تضعیف حافظه است.
۸) خواب غیلوله= خواب آخر روز یک ساعت قبل از غروب که موجب بیماری و هلاکت انسان است .

درباره‌ی عطاری شفا

همچنین ببینید

ژل رویال معجزه ی درمانگر طبیعت

ژل رویال معجزه ی درمانگر طبیعت شاه انگبین یا ژل رویال، ماده ای غلیظ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *